Velencei éjszakák
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Velence az álmok és szerelem városa, de ha eljön az éj a város egy másik arca ébred.
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 A farkasokról

Go down 
SzerzőÜzenet
Horas
Ősatya
Horas


Hozzászólások száma : 42
Regisztráció dátuma : 2009. Sep. 25.

A farkasokról Empty
TémanyitásTárgy: A farkasokról   A farkasokról I_icon_minitime2010-05-03, 11:58

Vérfarkasok


A vérfarkasok farkasformájukban nem többek esztelen vadállatoknál. Téves.

A vérfarkasok megőrzik intelligenciájukat, mely azonos bármely emberével, minden formában melyet csak magukra öltenek (emberi: homid , Harci: Glabro, teljes farkas: Lupus alak).
Vadságukról, barbárságukról keringő hírnevüket dühöngésük (rage) általi hevük szülte. Ez egy természetfeletti düh, harag, és erősebb bármilyen haragnál, melyet egy ember érezni képes. Hihetetlen ügyesség teljesítésére képesek ezáltal mind erőben mind gyorsaságban. De minél erősebb egy vérfarkas Dühe, annál könnyebben képes elveszteni önkontrollját, elmerülve dühödt rohamában, mely végül könnyedén csap át erőszakos Őrjöngésbe. Gyakorlatilag lehetetlen ilyenkor az értelem vagy indíték keresése, egyetlen amire gondolni képes az a harcolás vagy a menekülés. Ez az a vadság, mely alapjául szolgált a brutális, fékevesztett ember-szörnyetegek képére.


A vérfarkasok telihold idején váltanak alakot. Téves.

A vérfarkasok akkor válthatnak alakot, amikor csak akarnak. Nappal, vagy éjszaka, egyre megy. Habár szoros spirituális kötelék fűzi őket a Holdhoz, és legnagyobb totemjükként tisztelik a hatalmas és erős Hold-szellemet, Lunát. A vérfarkas dühöngése (rage) a Holdállásokhoz kötött, egyre jobban növekedve, ahogy a Hold egyre fényesebbé válik. Éppen ezért egy vérfarkas számára az őrjöngésre Teliholdkor adódik a legnagyobb esélye. A legtöbb vérfarkas támadás Telihold idején történik.


Ha egy vérfarkas megharap egy ember, az szintén azzá válik. Téves.

Ennek születni kell, nem "megfertőződni". A legtöbb vérfarkas emberként születik, vagy farkasként, mit sem tudva igazi örökségükről egészen addig, míg el nem érik serdülőkorukat és nem részesülnek első átalakulásukban.


A vérfarkasok boszorkányok, akik magukra öltik a farkasok alakját azok bőrébe bújva. Téves.

Akár vérfarkasnak születsz akár nem. Léteznek a sötétség világában varázslók és boszorkányok és néhányan képesek állatok alakját felvenni, de egyikük sem igazi Garou.


A vérfarkasok csak ezüst által pusztíthatóak el. Részben igaz.

Az összes természetfeletti képességük ellenére a vérfarkasok nem halhatatlanok. Öregszenek és el is pusztíthatóak. Habár a vérfarkasok feltűnően jól ellenállnak a sebesüléseknek és betegségeknek. Ráadásul hihetetlen sebességgel gyógyulnak, legyen akár szó a belső szervek regenerálásáról. Egy lövés, mely egy embert a halálba taszítana egy vérfarkasnak nem több egy kis kellemetlenségtől. De a vérfarkasok nem képesek begyógyítani az összes sebet azonos könnyedséggel. A Holdhoz való spirituális kötődése miatt az ezüst jobban képes égetni testüket akár maga a tűz. Egy seb ezüst által könnyedén végzetes lehet, még annak ellenére is, hogy borzalmas sebesülésekből képesek felgyógyulni, főleg mivel ehhez már jócskán idő szükséges. Éppen ezért, habár egy ezüstgolyó nem feltétlenül jelent azonnali pusztulást a vérfarkas számára, ahogy azt a mozifilmekben láthatjuk, tökéletes alkalmat biztosít az ellenségnek arra, hogy végleg végezzen a Garou-val.


A vérfarkasok könnyen beazonosíthatóan különleges vonásaikról, úgy mint hegyes fülek vagy, hogy mutatóujjuk és középső ujjuk azonos hosszúságúak. Csaknem teljesen téves.

A vérfarkasok Homid (emberi) formájukban megkülönböztethetetlenek az átlag emberektől. Habár létezik pár vérfarkas, kiknek mindkét szülője vérfarkas. Ezek a 'metisz'-ek részben torzultak. Ezek a torzulások általában kézzelfoghatóak emberi formájukban habár sokkal jobban elgyengültek, mint az olyan kissé furcsa jegyek, mint a hegyes fülek.


A vérfarkasok különbözőek a farkasoktól, magának való lények. Téves.

A vérfarkasokban igen erőteljesen jelen van a falkaszellem és igencsak kényelmetlenül érzik magukat a falkatársak vagy törzsi társaik jelenléte nélkül. A legszörnyűbb büntetés egy vérfarkas számára a törzs kitagadása, és azon büntetés, miszerint egyedül kell boldogulnia

A farkas lét



A farkasok kettős élete

Egy farkas az esetek nagy százalékában nagyon fiatalon változik át, az iskolás évek legelején, ami magához vonzza az emberi életet, az iskolát, a szülőket. Ha egy farkas nem félvérek közé (farkasok vérének képviselői más néven), hanem másokhoz kerültek (adoptálás, örökbefogadás, avagy egy estés kapcsolat magzata, hol a Kinfolk szülő nem tudja, hogy mi is valójában), azoknak nagyon hamar gondot fog okozni a farkas élet.
Az iskola mellett a saját fajtájának megismerése, hogy ne féljen magától, ne tartsa átoknak az esetet, az, hogy kezelni tudja erejét, képességeit kell egy mentor, egy tanító. Nos, ezek a tanok viszont nem egy napos dolgok, és sokszor ide nem is elég maga az, hogy elmondják a tudnivalókat, tapasztalni is kell. A tapasztalás is hosszú napokat, akár heteket vagy hónapokat vehet magához. Ehhez kell egyeztetni a tanulmányokat, az iskolát, a szülőket (ha épp jó kapcsolatban volt velük a farkas), és persze nehéz lenne megmagyarázni egy 15 éves gyereknek azt, hogy miért van mély vágás a testén (főleg mert hitelesen hazudni a fiatalok nem igazán tudnak), ami másnapra eltűnik teljesen, avagy hol marad ki esténként.
Persze ez a gyerekben okoz egy nagyon csúnya törést, ugyebár előbb kell felnőnie mint eredetileg kényelmes lenne neki. Érettebb gondolkodás, igazából egy csúnyán elveszetett gyermekkor, már túl korán rá kell ébrednie a világ belsejére, a rosszra, a félelemre, az ellenségre.
Egy fiatal gyerek számára nehéz mindenképpen egy ilyen folyamat, visszamenőleg is okoz fájdalmakat. Sokak eltűnnek a szülőktől, akik esetek nagy százalékában keresik, kutatnak utána, és mindezt ott kell hagynia, hiába élt akár aranyéletet. A kettőséget képtelenség jól viselni ily fiatalon.
Ez persze térhet el azon esetekben, amikor a szülők beavatottak, félvérek, vagy hasonló (ott persze ez egészen más), de az iskoláztatást akkor sem szabad abbahagyni, hisz az alapismeretek az emberek között ugyanolyan fontosak, mint teszem azt, a farkas ismeret.


Az emberi láncok fontosságáról.

Elvégre Gaia azért teremetett egy farkast, hogy érte harcoljon a világ belső romlása ellen, védje az Életet, ezzel együtt az embereket. Ha nem ismerik azt, amit védeni kell, akkor csapdákba kerülhetnek, elveszhetnek az emberi ármánykodás bajok közepette. Nehéz úgy megvédeni olyat, amiről nem tudjuk, hogy mi. Ezt egy farkas nagyon is jól tudja.
A világ maga gonosz, a gonosz elhintette már a spóráit mindenfelé, és attól még, hogy valaki szemetel nem biztos, hogy Féreg. Ha pedig a megmentendő személy lelki vívódását nem veszik észre, akkor többet árthatnak, mint segítenek neki, egy rossz szó, egy rossz pillantás, és hiába mentették meg a cukros bácsitól, tovább sérülhet az áldozat lelke.
Kell ismerni az emberi világot, annak a zaját, annak a mozgalmát és mindemellett tudni kell jó időben farkasnak lenni. Egyáltalán nem könnyű, és kifejezetten fontos (a Metisek itt kerülnek kellemetlen helyzetbe, nem emberek között nevelkedtek, nehéz beilleszkedniük).

A litánia



A Litánia egyféle "10 parancsolat" a farkasok között, minden egyes pontja. Ez többnyire arra jó, hogy a legnagyobb csábításban és átverésben is legyen mihez viszonyítani, és ez alapján mérjék fel a gonoszt is, és tartsák meg a belső összetartásukat is.
Ezek olyan írott szabályok, amik előresegítik a farkast, mind döntésbe, mind tartásban és egyszerre képvisel farkast és embert. Hisz bár a természetből szedett szabályok az alapjai, mégis egész sok részben hozzá lett igazítva az emberi normákhoz.


1. Garou nem párosodhat Garouval

Ez az egyik legnehezebb, mégis első számú szabályzat. Valójában teljesen logikus, a farkasok kevesen vannak, egy Metis pedig meddő, sőt emellett visel magán torzulásokat, akár külsőségi, akár belsőségi (ez bármikor gondot okozhat).
A gyermek torz, de nem elhanyagolható, hisz farkasemberi alakban jön világra, ez lefoglal adott szülőket, avagy Kinfolkokat, nehézségeket okoz, hisz számára a legelsők a farkas szabályok, és emellé elég ritka eset az, hogy valaha is képes lesz teljesen szocializálódni. Persze emberek közé meg nem érezhető, először ember vagy farkas alakot legkorábban 6 évesen képes felvenni, vagyis az addig tanítani kell, hogy ne maradjon el korához mérten az ismeretekben. Sok gondot okoz, és torzsága, a Féregnek öröm többnyire. Nem hiába vetik meg őket, a metiseket is kell nevelni és egy ilyen a családban egyféle szégyen.
Ellenben mi az, amiért ez a legnehezebben teljesíthető mégis?
Egy farkas egész életében rettentően magányos. Amíg nem alakul át kerülik, megvetik, elvégre bárányok között járó farkas, ezt ébredése előtt is érzik róla az emberek. Nehéz, a legtöbb farkasnak nincsenek barátai, kerülik, megvetik avagy félnek tőle.
Mikor átalakul megnyílik egy új csatorna, de megérteni igazán egy farkast csak egy másik farkas képes. Ez a szerelmi és egyéb érzelmi oldalt csúnyán felkavarja, hisz olyan mellett élni, aki előtt tiltakozni kell, hazudni és ott hagyni ha harc van, nehéz. Még egy Kinfolknál is nehéz ezt (hiába hordozza félig a farkasok vérét, harcolni ő sose lesz képes, védtelen), és holmi kevés farkas képes magát Kinfolknál lekötni, a szív szava azért itt is képes felkavarni állóvizeket. Egy olyat, aki legjobban megért és nem kell előtte titkolódzni leginkább egy másik fajtabéli lehet, ez így valljuk be, sok farkasnak igen komoly gondot okoz. A Metisek sem poénból születnek manapság, szerelemből az esetek nagy százalékában.
Persze az is igaz, hogy van most már ez ellen védekezési mód is, de mindig történhetnek balesetek, igen még a farkasoknál is.


2. Harcolj a Féreggel, ahol tenyészik

Ez egy teljesen korrekt meglátás, és az alapok amikre a farkasok építenek. Az amire születtek és ezt sose szabad szem elől téveszteni. Bár ez természetesen nem foglalja magában azt, hogy eszetlenül essünk neki. A falkaság, a csapatmunka errevaló. Épeszű taktikákat összehozni, kiosztani falkán belül kell, különben úgy hullanának a farkasok a Féreggel szemben mint ahogy az eső hull az égből.
Ez az a szituáció, ahol akár csellel, vagy kémkedéssel is lehetséges, de fontos az, hogy ez esetben semmiképpen sem öntörvényű akciókról van szó. A falkák erre vannak, a Féreg ellen a leghatásosabb taktikákat előállítani és eképp cselekedve lépni ellenük.
Az öntörvényű akciók vagy befulladnak, vagy más Lítánia szegést foglalhatnak magukba, ez valahol rákényszeríti a farkasokat arra, hogy együtt dolgozzanak.


3. Tiszteld más területét

Szintén a természetből előállított szabály. A farkasok egy teljes várost nem tudnának felügyeletük alatt tartani, így falkánként saját területet jelölnek ki, hogy adott falkák megfelelő területen belül tudják végezni a dolgokat. Egy ilyen terület épülhet egy-egy Caern védelmére is, avagy egyszerű felügyeleti terület. Ha egy falka bukik, vagy balhés a területe elvehetnek az öregek tőlük részeket, ami eléggé nagy szégyen, hisz képtelenek voltak megvédeni adott területet. De pontosan ezért rossz néven veszik azt, ha más falka az ő dolgukba szól bele. Egy falka belül együtt működő, külön csak külpolitikát illetően, senki se szereti ha elveszik a tisztségüket tőlük.


4. Fogadd el a becsületes megadást

Ahogy kihívni és nyerni tudni kell, ugyanúgy veszíteni is. A farkasok nem arra születtek, hogy egymás ellen harcoljanak, hisz így is kevesen vannak, hanem együtt működniük kellene.
Mégis ha felmerülnek bajok, nézeteltérések, akkor meg kell valamilyen módon beszélni, így fontos az is, hogy ha a párharcokban az ki alul marad ezt elfogadja és ne szítson további ellentéteket. A kihívás és a párharc megmérettetése megvolt, az eredményt el kell fogadni, nem pedig keseregni és másikra marni, ha nem épp mi nyertünk. Tisztelet és becsület kérdése.


5. Rendeld alá magadat annak, ki a magasabb pozíciót képviseli

Magától értetendő ez is, hisz akik elérték a magasabb pozíciót, azok nem hiába érték el azt. Ez jelenti a tapasztalatot a gyakorlatot, illetve egyéb erőket, amit elért. Ezt természetesen nem jeggyel váltotta ki, hanem cselkedetekkel és bizonyítással, a tiszteletbe eképp falkán belül illetve kívűl is beletartozik, az ilyeneket megfelelő módon tisztelni kell. Ahogy a gyermekek is tisztelik a nagyapát, ki megélt már sok dolgot életében, van élettapasztalata.


6. A vadászatban az első falat a rangban a legmagasabbé

Ez főként a lupusok lelkének megnyugtatása, no meg a dicsőségnek a megszerzése. A levadászás mindig közös, de a préda elsődleges csonkítása, trófea beszerzése a legmagasabb rangban állóé. Ő kiérdemelte, elvégre nagy valószínűséggel a vadászat egy nagyobb falatját ő is rendezte le (évek és tapasztalatok munkájával persze), no meg az évek súlya alatt ennyit már kiérdemelt. Ne feledjük, mindenki alulról indult, nagy szó az, ha egy farkas magasabb szintekre tud jutni anélkül, hogy közben elhalálozna.


7. Ne edd emberek húsát

Az emberhús evés az egyben kannibalisztikus, ráadásul az Féreghez köthető igen erőteljesen. Bár, felmerülhet a kérdés arról, hogy a farkasokat miért nem tiltják enni (megjegyzem egy Garou farkast nem igazán fog enni, bár ez a fele inkább kimondatlan törvény), vagy egyéb állatokra ez miért nem áll.
Ennek egy nagyon egyszerű társadalmi oka van. Az ember, mondjon bárki bármit, a csúcsragadozó még a WoD világában is. Így nem igazán van neki ellensége, aki megenné őt, avagy levadászná. Egy demokratikus társaság a maga törvényével egyetemben. Ők szereznek húst, hisz levadásszák a többi élőlényt fogyasztásra.
A farkasok pedig nem csúcsragadozók, hanem harcosok, és miért ennének emberhúst akkor, ha épp azt kellene megvédeniük?
Ez olyan dolog, amibe belekötni igenis lehetne, de a Lítánia kimondja, tehát el KELL fogadni (ráadásul minden Garou egyszerre ember is és farkas is, tehát ha egy Talon embert enne szintén felfogható kannibalizmusnak, hiába tagadják meg emberi felüket).


8. Tiszteld az alattad állókat, ők is Gaia gyermekei

A tisztelet mindkét oldalról kölcsönös. Mivel egy falka közösségnek számít, vagyis a csapatmunka elengedhetetlen így az idősebbeknek is meg kell adniuk a megfelelő tiszteletet társaiknak. A magasabb pozició arra szolgál, hogy ismereteiket így tovább adhassák fiataloknak, illetve ismereteikből táplálkozva életképes terveket alkothassanak a Féreggel szemben, avagy a mindennapok egyszerű túlélését illetően. Ez nem olyan lehetőség, amit kihasználva egyeduralkodóvá akarnánk lenni, hanem egy eshetőség arra, hogy megosszuk tudásunk, és ezzel nagyobb és erősebb falkát állítsunk össze a Féreg hadai ellen.


9. A Fátylat nem szakíthatod fel

A Fátyol egy nagyon veszélyes és sérülékeny dolog. Hiába teszik azt a farkasok amit, illetve hiába ölnek rosszat a Féreg ellen, egy fegyelmetlenség, apró hiba és sokkal nagyobb bajt zúdítanak magukra a farkasok, mint kellene.
Ugyebár az emberek addig békések, amíg nem tudnak, látnak, ismernek dolgokat. A félvakság számukra megváltás, így nem látják mik ellen folyik a harc, mik azok, amik a mindennapokat kísértik. Ha látnák abba őrülnének bele, hogy nem tudnak ellene semmit sem tenni, hisz magasabb szinten vannak ezek egyszerű embereknél.
A Fátyol megsértése több dolgot vonzhat maga után.
Először is, ezek nyílt jelek lehetnek ellenségek számára, hisz ha tudja az ellenség, hogy hol van a rájuk vadászó csapat, miféle erőket képviselnek, akkor pillanatok alatt képesek készülni rájuk.
Másodjára is, az embereket nyugtatni, nem idegesíteni kell. Egy kicsapongó tömeghisztéria olyan gabalyt okozhatna, amit nem lehetne újra az ingatag rendbe tenni, a káosz pedig úgyszintén az ellenségnek kedvez.
Harmadjára, minden WoD természetfeletti einitásnak ott van a Vadász, ki a legkisebb gyanús jelre is felfigyelhet és akcióba léphet.
A Fátyollal felfedni saját kilétünk titkát hosszú távon öngyilkosságba vezetne, farkasok kevesen vannak, az emberek nagy tömegben pedig legyőznék őket. Illetve a már említett ok, miszerint az ellenség is figyeli az elejtett jegyeket, hogy hátulról csaphasson le.


10. Ne kárhoztasd a beteget éltre

Az, hogy megmentünk embereket, elhozzuk a megváltást nekik egy nagyon szép és dicsőséges dolog. De egy beteg kivénhedt farkas, vagy akár ember igazából csak kolonc és nyüg. Az, mikor egy beteg már tett és döntés képtelenné válik, az sokban akadályozza a falkát, így jobb véget vetni a fájdalmainak és szenvedéseinek.
Ez a szabály onnantól lép életbe, mikor már valóban tehetetlen félről van szó, és egy farkas szellemiségben növekedő és megöregedő farkas számára ilyen esetekben a túlélés sokkal nagyobb kiváltság, mint tehetetlenül tengődni és nézni a világot úgy, hogy semmit sem tehet ellene.
Becsületbeli tiszta ügy, és embereknél is hasonló a helyzet. Nem biztos, hogy bizonyos idő után maga az Élet olyan nagy kegy lenne, inkább a Halál az, mi megváltás lenne adott fél számára.


11. A vezetőt mindig ki lehet hívni békeidőben

A Béke idő esélyt ad arra, hogy megméretessék magukat egymás közt a farkasok a vezetői címért, avagy más poziciók elérése érdekében. A Béke idő egy féle szabadság, hobby, avagy pihenést ad a farkasoknak, a harc nem minden, egy idő után mindenki kifáradhat.
Ha egy vezető nem tűnt a csatákban megfelelőnek, avagy sokak kétségbe vonják a vezetői képességét, szerepét, egyebét, akkor eképp is lerendezhetik a problémát. Természetesen mindezt a megfelelő szabályok betartása mellett.
Ez nem torok tépés, vagy gyülölet kifejezésére szolgál, hanem rendre. Akárki győz a kihívás után, azt el kell fogadnia a másiknak. Természetesen rankban csak eggyel fölötted állót lehet kihívnod.
A vezetőnek meg kötelessége elfogadnia a kihívásokat, a visszautasít egyenlő a vesztéssel is. Többnyire egyszerre csak egy kihívás él, hisz könnyű egy már előző harcban, megméretetésben kifáradt farkast kihívni, de ezzel nem bizonyít semmit.
Természetesen ha a falka többi tagja nem tartja megfelelőnek a kihívót, avagy nem ért egyet vele a holdállásnak, illetve a falkán belüli szerepnek fényében megcsúfíthatja akár szavakkal, kifigurázhatja, avagy megkérdőjelezheti helyes döntését.


12. A vezetőt nem lehet kihívni háborúidőben

A Háború fontos és sérthetetlen dolog. Ha harc van, akkor nem ismerünk el más utakat, akkor menni kell. A Féreg nem pihen, így a farkasok sem pihenhetnek az ilyen időszakokban. Ilyenkor a fölöseges az erőt ilyenekre elpazarolni, hisz ez gyengiti a feleket, ami pedig az ellenségnek kedvez. Ez súlyos hátráltatás nem cska a falkának, de akár a Hordának is, így feltétlen fontos betartani is.


13. Semmi olyat ne tégy, ami veszélyeztetné a Caernt

A Caern olyan dolog, amiért érdemes élni, érdemes harcolni, az ami megnyutat és belső békét ad. Egy féle kútja, ahol Gaia érintkezhet az anyagi világgal mutatva belső erejét és szépségét. Ezek akár az ékszerek, óvni kell őket a méltatlan kezektől.
Ezek a helyek ráadásul biztosítanak bizonyos erőket is a farkasok számára, akár gyógyulás, akár más képességek felerősítése, bármi lehetséges. A Caern egy féle összekötő kapocs a farkasoknak Gaiaval, így minél kevesebb van nekik abból, annél sérlülékenyebbeknek érzik magukat, annál nehezebb elérni magát Gaiat.
Kétségtelenül fontos, a legkisebb baj is végzetes kár lehet egy ilyen helyre, óvni, védeni, nem elpusztítani és veszélybe sodorni kell.
Vissza az elejére Go down
 
A farkasokról
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Velencei éjszakák :: Általános információk :: Vérfarkasok-
Ugrás: